Nowy narkotyk na Węgrzech zabił już 11 osób. Pojawił się również w Polsce

Na świecie pojawił się nowy narkotyk z grupy kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Na Węgrzech zabił już kilkanaście osób.

Narkotyk ma postać pomarańczowego lub brązowo-białego proszku. Sporządza się z niego roztwór do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu.

Jak tłumaczy GIS, działanie narkotyku może być podobne do działania marihuana lub haszyszu. Ale z uwagi na dużo większą siłę oddziaływania i zawartość szkodliwych toksyn, może powodować dużo cięższe skutki psychiczne i fizyczne. Pierwsze objawy to bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączka, psychoza czy nadmierne pobudzenie. Doprowadzić może też do zatrucia, nawet ze skutkami śmiertelnymi.

W przypadku zauważenia, że ktoś jest po spożyciu narkotyku należy od razu wezwać Oddział Ratownictwa Medycznego.

„Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne”

-podsumował GIS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c