Nowy pomysł rządu. Może kosztować samorządy nawet miliardy złotych

Nowy pomysł wprowadzenia ulg dla małych i średnich przedsiębiorstw może kosztować nawet 1,4 mld złotych. Te koszty mają ponieść samorządy, które zapowiadają walkę.

Fot. Pixabay

Jak informuje „Rzeczpospolita”, rząd planuje wprowadzić zmiany dotyczące ulg dla małych i średnich firm. Jak zaznacza gazeta, to zaledwie 0,5% lokalnych budżetów, ale odbije się mocno na samorządowcach. Ponadto rząd nie proponuje w zamian za to żadnych rekompensat.

„Ostatnia duża reforma PIT  o dla samorządów ubytek 6,1 mld zł dochodów rocznie, a wprowadzenie estońskiego CIT od przyszłego roku – 1,1 mld zł rocznie” 

-wyjaśnia „Rzeczpospolita”. Dodaje również, że ważnym aspektem, który osłabia budżety jest również pandemia.

Dziś ma odbyć się spotkanie samorządowców z ministrem finansów. Podczas niego ma być poruszony temat zmian podatkowych. Jak już zapowiadają samorządy, zapowiada się bardzo zawzięta i trudna walka z nowym pomysłem. Jak zapowiada dyrektor biura Związku Miast Polskich w rozmowie z gazetą, jeśli jednak spotkanie nie pójdzie pomyślnie, samorządowcy liczą na pomoc w poparciu postulatów w Senacie. Ostatecznością ma być Trybunał Konstytucyjny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c