Nowy przedmiot w szkołach. Minister ujawnia szczegóły

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ujawnił plany MEiN odnośnie nowego przedmiotu. Podał też przykład tego o czym będą uczyć się dzieci i młodzież.

Fot. Shutterstock

Przemysław Czarnej na antenie Programu I Polskiego Radia przypomniał o nowym przedmiocie. Historia najnowsza, powszechna i polska w ramach XX wieku ma być wprowadzona z kolejnym rokiem szkolnym lub za dwa lata.

Przemysław Czarnek podał też przykład zakresu programowego. Pozytywnie odniósł się do apelu Rzecznika Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak zwrócił się do ministra edukacji, by uczniowie poznawali historię męczeństwa dzieci polskich. Jak zwrócił uwagę Przemysław Czarnek, uczniowie powinni wiedzieć, że takie obozy w ogóle istniały. – Historia obozu dla dzieci w Łodzi czy dzieci z Zamojszczyzny jest historią nieznaną i to jest wstyd dla państwa polskiego – podsumował szef resortu edukacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c