Nowy rok szkolny. Jadwiga Emilewicz zdradziła czy pośle dzieci do szkoły

Zbliżający się rok szkolny to podwójne wyzwanie dla rodziców. Nie tylko mierzą się z nowymi wyzwaniami, ale w tym roku również z reżimem sanitarnym i koronawirusem. Jednym z rodziców jest też minister Jadwiga Emilewicz, która ujawniła czy cieszy się z powrotu dzieci do szkół i czy puści je bez obaw.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Cieszę się, że dzieci normalnie wrócą do szkoły – powiedziała Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy”.

Dodała, że rząd zachowuje się zdroworozsądkowo, bo we wszystkich krajach lekcje wznowiono w formie tradycyjnej lub zdalnej.

Moje dzieci na pewno do szkoły we wrześniu pójdą. I mam nadzieję, że nie będzie to miało negatywnych skutków zdrowotnych, ani dla nich, ani dla nas – dodała minister.

Rok szkolny rozpocznie się we wtorek, 1 września. Nie wiadomo jeszcze w jakim trybie będą funkcjonowały poszczególne szkoły. Będą modele stacjonarny, zdalny oraz hybrydowy, czyli mieszany. W tym ostatnim trybie część dzieci będzie uczyło się zdalnie, a część stacjonarnie, przy czym grupy będą się zmieniały.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c