Nowy ruch antyszczepionkowców! Wśród założycieli znane nazwiska!

Powstaje nowych ruch antyszczepionkowy „Polska Jest Jedna”. Jak tłumaczą jego założyciele, chcą walczyć z segregacją sanitarną. Wśród nich jest dziennikarz Jan Pospieszalski, posłanka PiS Anna Maria Siarkowska, Karolina i Tomasz Elbanowscy oraz prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na Śląski powstał ruch „Polska Jest Jedna” którego głównym założycielem jest Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Do grupy dołączyli także posłanka PiS Anna Maria Siarkowska, były poseł Ligi Polskich Rodzin Jan Łopuszański, były Główny Inspektor Sanitarny Zbigniew Hałat i dziennikarz Jan Pospieszalski.

„Polska Jest Jedna” to ruch antyszczepionkowy, którego założyciele twierdzą, że chcą walczyć z segregacją sanitarną. W weekend, podczas inauguracji ruchu mówili o tym, że nie są populacją do „wyszczepienia”, a wolnymi ludźmi, którzy sami decydują o tym, co jest dla nich dobre.

„Od kilkunastu miesięcy żyjemy w nowej rzeczywistości. Z każdym dniem, miesiącem, widzimy, że to, z czym mamy do czynienia, nie jest tylko problemem medycznym(…)nie tylko nasze zdrowie jest zagrożone. Zagrożone są podstawowe wolności obywatelskie, zagrożona jest prawda, zagrożona jest wolność i godność człowieka. Śpiewka, którą słyszymy od kilkunastu miesięcy, jest nie tylko nudna, ale i fałszywa.”

-mówił Jan Pospieszalski, którego program całkiem niedawno usunięto z ramówki TVP właśnie z powodu głoszonych na antenie kontrowersyjnych treści dotyczących pandemii COVID-19.

Przedstawiciele ruchu zwrócili się także z apelem do prezydenta. Poprosili o wetowanie ustaw, które „godzą w prawa i wolności obywatelskie”. Cały list otwarty dostępny jest na stronie organizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c