Nowy szczep COVID-19! Czy jest groźniejszy niż odmiana z Wielkiej Brytanii?

Brytyjski minister Matt Hancock przekazał dziś informację, że zidentyfikowano nowy szczep koronawirusa w Republice Południowej Afryki. Ma on być jeszcze bardziej groźny niż wariant brytyjski!

W rozmowie ze stacją BBC, brytyjski minister Matt Hancock przekazał, że zauważono nowy szczep koronawiusa w Republice Południowej Afryki. Jak dodaje, niepokojący jest fakt, że jest jeszcze bardziej niebezpieczny niż wysoce zakaźny wariant pochodzący z Wielkiej Brytanii, wykryty grudniu 2020 roku.

W związku z tym Wielka Brytania podjęła już działania dotyczące ograniczenia lotów z RPA. Zapowiedział też, że konieczne są dodatkowe restrykcje, które powstrzymają transmisję nowego szczepu wirusa SARS-CoV-2. Zalecił to również innym państwom.

„Według jednego z doradców naukowych rządu powodem „niezwykłego zaniepokojenia” Matta Hancocka wariantem Covid-19 w RPA jest to, że nie są oni pewni, czy szczepionki będą tak skuteczne przeciwko niemu, jak w przypadku wariantu brytyjskiego.”
-przekazano w komunikacie. Jak ustalili naukowcy, wariant wirusa z RPA miałby różnić się od innych odmian ze względu na liczne mutacje w części, której używa do infekowania ludzkich komórek.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c