Nowy szpital w Warszawie dla pacjentów z COVID-19? Wszystko na to wskazuje!

Trwają rozmowy, aby  Szpital Południowy został przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem. Wczoraj miało miejsce posiedzenie komisji zdrowia w sejmiku samorządu województwa mazowieckiego. Wkrótce mają zapaść ostateczne decyzje. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Szpital Południowy w Warszawie mieści się na Ursynowie, przy skrzyżowaniu ulic Gandhi i Pileckiego. Mimo, ze wygląda na ukończony, wciąż trwają prace wykończeniowe. Ma zostać oddany do użytku w marcu 2021. Podczas rozmów komisji zdrowia w sejmiku samorządu województwa mazowieckiego, zaczęto brać pod uwagę jego kandydaturę na drugi tymczasowy szpital w Warszawie. Wszystko ze względu na prawdopodobne odrzucenie pomysłu szpitala w hali Expo XXI, ze względu na wysokie koszty przywrócenia jej do stanu pierwotnego.

Szpital Południowy miałby od momentu uruchomienia stać się szpitalem przeznaczonym dla osób z wirusem SARS-CoV-2. Zaproponowano dofinansowanie, które miałyby przyspieszyć prace wykończeniowe. W założeniu, że robotnicy pracowaliby 24 godziny na dobę, szpital mógłby zostać oddany do użytku miesiąc wcześniej, czyli w lutym.

Budowę szpitala rozpoczęto w 2017 roku i jest pierwszą placówką znajdującą się na Ursynowie. Pierwotnie miał posiadać kilka oddziałów, w tym ortopedia, ginekologię i położnictwo, a także chirurgia . Szpital ma również  przygotowane lądowisko dla śmigłowców medycznych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c