Nowy wariant COVID-19! Naukowcy określają go jako bardzo groźny!

Eksperci z Nowego Jorku potwierdzili, że w Stanach Zjednoczonych okryto nową odmianę koronawirusa. Jak zaznaczyli, nie chroni przed nim system immunologiczny, ani przeciwciała. Dlatego może być wyjątkowo niebezpieczny dla organizmu. 

Fot. Shutterstock

Niepokojącą odmianę koronawirusa zauważono w Stanach Zjednoczonych. Jak twierdzą naukowcy z  Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, którzy odkryli nową odmianę SARS-CoV-2, wariant B.1.526 posiada mutacje, dzięki którym może uniknąć naturalnej reakcji immunologicznej organizmu. Dodatkowo, nie zabezpieczają też przed nim przeciwciała monoklonalne.

Pierwsze przypadki zakażenia nową odmianą COVID-19 zauważono w Nowym Jorku, a także na północnym wschodzie kraju. Zaobserwowano również wzrost wskaźnika wykrywalności tej mutacji w ciągu ostatnich dwóch tygodni aż o 12,7%. Naukowcy ostrzegają, że może być nawet bardziej powszechny niż jego brytyjska i południowoafrykańska odmiana.

Do tej pory w Polsce oprócz oryginalnej wersji wirusa SARS-CoV-2, mamy jedynie do czynienia z odmianą brytyjską. Zdaniem ekspertów gwałtowny wzrost zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim spowodowany jest właśnie tym wariantem. Według szacunków zakażonych brytyjską odmianą jest tam 70% wszystkich chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c