Nożownik na bulwarach. Ugodził młodego mężczyznę w szyję

Na bulwarach młody mężczyzna został ugodzony nożem w szyję. Strażnicy miejscy udzielili rannemu pomocy przedmedycznej i ujęli sprawców zamachu na życie.

Strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego wieczorem 2 marca patrolowali nadwiślańskie bulwary. Około godziny 21.50 podbiegł do nich młody mężczyzna, który poinformował, że jego kolega został dźgnięty nożem w szyję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

Na pobliskim murku siedział 19 letni mężczyzna z krwawiącą raną z lewej strony szyi. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jeden ze strażników założył opatrunek na ranę i uciskał ją do przyjazdu karetki. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy ustalił świadków zdarzenia. Rysopisy sprawców zostały przez radiostację przekazane innym patrolom przebywającym w tym rejonie.

Niespełna kwadrans później jeden z patroli zauważył dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom. Nerwowe zachowanie i ich niespójne tłumaczenie wzbudziło podejrzenie strażników, że mogą to być sprawcy napaści. Mężczyźni zostali ujęci. Obaj są mieszkańcami stolicy. Młodszy ma 16 lat. Przy starszym ujętym 23-latku ujawniono i zabezpieczono składany nóż. Wezwano jeszcze jedną załogę straży miejskiej i patrol policji. Ujęci mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków i przekazani policji. Rannego młodego człowieka karetka zabrała do szpitala.

Źródło: Straż Miejska m. st. Warszawy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c