O mało nie utopił niedźwiedzia. Jest proponowana kara

W czwartek pijany mężczyzna wszedł do wybiegu dla niedźwiedzi. Siłował się z jednym z nich i podtapiał go. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty. Mężczyzna poddał się zaproponował karze.

Fot. Czytelnik

Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad zwierzętami m.in. przez szarpanie i podtapianie. Drugi zarzut dotyczy zakłócenia miru w zamkniętym ogrodzie zoologicznym.

23-latek przyznał się do obu tych czynów, wyraził skruchę i wyjaśnił, że nie potrafi wyjaśnić swojego zachowania z powodu wypitego alkoholu. Oskarżony miał bowiem 1,5 promila alkoholu w organizmie w chwili interwencji.

Mężczyzna zgodził się też poddać zaproponowanej karze. Ta wynosi dwuletniego ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz pięć tysięcy złotych nawiązki finansowej na cele związane z ochroną zwierząt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c