O włos od tragedii w jeziorku Kamionkowskim. Bohaterscy nastolatkowie wyciągnęli starszego Pana

Niedzielne popołudnie przy Alei Zielenieckiej upłynęło pod znakiem dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie bohaterska postawa lokalnych nastolatków. Grupa młodych ludzi, pracujących w wypożyczalni kajaków nad Jeziorkiem Kamionkowskim, uratowała życie starszego mężczyzny.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wszystko wydarzyło się w okolicy mostku przy Drukarzu. Mężczyzna, około 70-letni mieszkaniec Warszawy, podczas kąpieli zaczął nagle tonąć. Na szczęście, szybka reakcja obserwujących sytuację nastolatków pozwoliła na błyskawiczną interwencję.

Po wydobyciu poszkodowanego na brzeg, na miejsce wezwano służby ratunkowe. Strażacy przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), a przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do najbliższego szpitala. Jego stan stabilizowano w drodze do placówki medycznej.

Ten heroiczny czyn jest przypomnieniem o solidarności i odwadze młodych ludzi, którzy nie zawahali się ani chwili, by pomóc drugiemu człowiekowi. Lokalna społeczność już zapowiedziała, że znajdzie sposób, aby docenić młodych bohaterów za ich niezwykłe zachowanie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]