Oblężenie – amerykański film o Warszawie nominowany do Oscara
Przedstawiamy Wam niezwykły film amerykańskiego korespondenta Juliena Bryana – jedynego zagranicznego reportera dokumentującego oblężenie Warszawy w 1939 roku.
Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy za rok 1941. Film wygrał także nagrodę National Film Preservation Board, USA w 2006 roku.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.