„Obostrzenia dla niezaszczepionych”. Ekspert Radny Medycznej przy Premierze nie ma watpliwości

Zdaniem prof. Magdaleny Marczyńskiej z Rady Medycznej nadszedł czasy, by nauczyć się żyć z wirusem i nie wracać do lockdownu. Jej zdaniem powinno wprowadzić się obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Nie jesteśmy jednak w tej samej sytuacji, co rok temu, gdy nikt nie był zaszczepiony – mówi prof. Marczyńska w rozmowie z PAP. Dodaje, że nie ma jeszcze stanowiska całej rady, ale jej opinia jest znana. – Jeżeli ktoś, szczepiąc się, wiedział, że będzie mógł normalnie żyć, że będzie wolny od obostrzeń, to tak powinno pozostać. Inaczej cały ten program traci sens – zwraca uwagę specjalistka.

Według najnowszych danych w pełni zaszczepionych jest 15 277 111 osób. Pierwsza dawkę otrzymało 17 464 202 osób. Kilka milionów dawek zostanie sprzedanych do innych krajów. Wszystko dlatego, że Polacy nie chcą się szczepić, a termin przydatności preparatów po prostu się skończy. Zainteresowane są m.in. Ukraina, Gruzja, Wietnam i Australia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c