Obostrzenia dla niezaszczepionych w kolejnym kraju

Premier Boris Johnson niespodziewanie ogłosił, że wraz z końcem lata zostaną wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. To kolejny kraj w Europie, który wprowadza obostrzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Od końca września dowód pełnego zaszczepienia będzie podstawą to wejścia do klubu oraz innych miejsc w których jest duże skupisko ludzi. Precyzyjnych przepisów jeszcze nie ma, ale najprawdopodobniej rozumie się przez to również puby i restauracje.

Przed końcem września, gdy wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały szansę przyjąć dwie szczepionki, planujemy uczynić pełne zaszczepienie warunkiem wejścia do klubów nocnych i innych miejsc, gdzie gromadzą się tłumy – oświadczył brytyjski szef rządu.

Podobne restrykcje planuje wprowadzić m.in. Grecja i Portugalia. Najbardziej restrykcyjne przepisy ogłosiła Francja. Nad Sekwaną obowiązkowe są szczepienia dla medyków i obostrzenia dla niezaszczepionych. Osoby bez certyfikatu nie będą mogły skorzystać z miejsc kultury, rozrywki, restauracji, a nawet udać się w dłuższą podróż pociągiem czy samolotem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c