Obostrzenia miały trwać 2 tygodnie, będą trwać do odwołania! Nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw!

Rząd wydłużył obostrzenia dotyczące gastronomii. 4 dni przed upływem 2-tygodniowego terminu opublikowano nowe rozporządzenie w Dzienniku Ustaw. Restauracje i bary będą nieczynne stacjonarnie do odwołania!

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Według nowego rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, rząd wydłuża obostrzenia w gastronomii do odwołania.Oznacza to, że restauracje, bary czy kawiarnie mogą realizować swoją pracę, ale dostawy jedynie będą wciąż możliwe z dowozem lub na wynos. Lokal nie może przyjmować klientów.

Rozporządzenie dodano na cztery dni przed upływem dwutygodniowego terminu, który zapowiedział 23 października premier Mateusz Morawiecki. Już wtedy premier zaznaczył, że jeśli nie zauważy zmian w liczbie zakażeń, lub jeśli ta liczba będzie rosła, termin może zostać przedłużony.

Najbliższa konferencja premiera już za kilka dni. Wtedy dowiemy się jakie czekają nas kolejne zmiany i czy dojdzie np. do lockdownu. Liczba dobowych przypadków wciąż jest wysoka. Wczoraj wyniosła ponad 17 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c