Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna rekomenduje to rządowi

Rekomendacje Rady Medycznej są ważną opinią przy podejmowaniu decyzji przez rząd. Jak powiedział dr Konstanty Szułdrzyński Rada Medyczna konsekwentnie opowiada się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniku przebycia Covid-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń – powiedział w rozmowie z PAP dr Szułdrzyński. Dodał, że jeżeli chodzi o osoby niezaszczepione, część obostrzeń powinna być w stosunku do nich utrzymana. Ekspert nadmienił, że rekomendacja rady jest tylko jedną z opinii branych pod uwagę przez rząd w czasie podejmowania decyzji.

W czwartek lub piątek odbędzie się konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu ogłosi dalsze decyzje na wakacje. Według wstępnych informacji przedstawiony będzie harmonogram dalszego luzowania obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c