Obostrzenia w handlu możliwe jeszcze przed Wielkanocą

Po ostatnich danych dotyczących zakażeń koronawirusem, rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. 

Fot. Pixabay

Jak podaje RMF FM, rządowi eksperci medyczni, coraz bardziej przychylają się do wprowadzenia nowych obostrzeń jeszcze przed Wielkanocą.

Prognozowany szczyt zakażeń koronawirusem przypadać ma na przełom marca i kwietnia, a to zbiega się właśnie ze Świętami Wielkiej Nocy.

Jak dowiedziała się stacja, są dwie propozycje dotyczące handlu. Pierwszą z nich jest ponowne zamknięcie galerii handlowych, tak jak ma to miejsce obecnie w województwie mazursko warmińskim, a od soboty będzie obowiązywać również na Pomorzu. Zagrożone jest także woj. Lubuskie oraz Mazowsze. Restrykcje mogą jednak objąć ponownie cały kraj.

Drugą opcją jest drastyczne zaostrzenie limitów zakupowiczów w super i hipermarketach. Wszystko jednak zależy od tego, czy liczba zakażeń nadal będzie tak gwałtownie rosnąć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c