Obowiązkowa aplikacja dla osób na kwarantannie. Wiadomo, ile kosztowała!

Jak przekazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, koszt opracowania i wdrożenia aplikacji „Kwarantanna domowa” wyniósł ponad 3,5 miliona złotych brutto. Zobowiązane do pobrania jej były osoby, które musiały poddać się izolacji, w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Fot. Pexels

Na rządowych stronach widnieje informacja, że instalacja i używanie aplikacji „Kwarantanna domowa” jest ustawowym obowiązkiem dla osób, które przebywają w izolacji w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ma na celu usprawnić przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w domowych warunkach.

Aplikację można pobrać zarówno przez App Store, jak i Google Play. Jej dostawcą i autorem jest polska firma TakeTask S.A. Z obowiązku korzystania z programu zwolnione są osoby z dysfunkcją wzroku, czyli niewidzące bądź niedowidzące. Również osoby, które złożyły oświadczenie, że nie są użytkownikami ani abonamentami sieci telekomunikacyjnych, nie muszą korzystać z aplikacji.

Teraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Zagórskiego przekazał informację, ile kosztowała. Jak się okazuje, koszt opracowania i wdrożenia aplikacji wyniósł 3,7 miliona złotych brutto. Z tego 2,5 miliona zostało przeznaczone na realizację zamówienia, a 1,2 miliona złotych za usługi dodatkowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c