Obowiązkowe szczepienia dla przedszkolaków? Jest nowy pomysł senatorów

Grupa senatorów przygotowała projekt nowych przepisów, w których pojawia się pomysł dotyczący tego, że publiczne przedszkola przyjmowałyby tylko zaszczepione dzieci. 

Fot. Pixabay

Coraz więcej rodziców nie chce szczepić swoich dzieci. Senatorowie tłumaczą, że w ten sposób rośnie zagrożenie chorób zakaźnych, a decyzje rodziców są wynikiem ignorancji. Aby to zmienić, powstał projekt nowelizacji prawa oświatowego, a dokładnie o ustawę o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 i ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

Na stronach Senatu został opublikowany jednostronnicowy projekt, pod którym podpisało się 16 senatorów. Wśród nich jest między innymi marszałek Tomasz Grodzki. Zakłada on, że chcąc wysłać swoją pociechę do przedszkola, rodzic będzie musiał dostarczyć zaświadczenie, że dziecko ma wszystkie obowiązkowe szczepienia. Zaświadczenie takie wydawałby lekarz pediatra.

Już w 2019 roku powstał podobny pomysł, jednak został szybko odrzucony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wtedy MEN tłumaczyło, że nie widzi wystarczającego uzasadnienia wprowadzenia zmian w kryteriach rekrutacji do publicznego przedszkola.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c