Obywatel Ukrainy rzucał cegłami w samochód sąsiada. Okazało się, że ma… 1,5 promila alkoholu

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Karczewie zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 28-letniego obywatela Ukrainy, który rzucając cegłówkami w samochód sąsiadów, uszkodził jego karoserię. Naraził w ten sposób pokrzywdzonych na straty kilku tysięcy złotych. Był nietrzeźwy i miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Fot. Pixabay

Późnym wieczorem w gminie Karczew doszło do kłótni między sąsiadami. Utarczka słowna była niewystarczająca, bo jeden z nich obrzucał cegłówkami skodę swojego sąsiada, uszkadzając jej karoserię. Pokrzywdzony wezwał na miejsce patrol Policji.

Karczewscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę, który zniszczył samochód. Był nim 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło zawartość alkoholu w jego organizmie. Wynik urządzenia pokazał ponad 1,5 promila alkoholu.

28-latka osadzono w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał, zanim doprowadzono go na kolejne policyjne czynności.

Ostatecznie podejrzany usłyszał zarzut karny umyślnego uszkodzenia mienia. Cudzoziemiec przyznał się do uszkodzenia samochodu i wyraził wolę, aby dobrowolnie poddać się karze.

Zgodnie z zapewnieniem, które złożył kończąc swoje wyjaśnienia, zgodził się zrefundować sąsiedzkie straty i nieodpłatnie wykonywać prace społeczne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.