Od 1 września urzędnicy będą sprawdzać źródła dochodów i majątek

Każdy kto prowadzi działalność rolniczą musi być przygotowany na powszechny spis rolny, który ruszy 1 września i będzie trwać 3 miesiące. W tym czasie trzeba się liczyć z odwiedzinami urzędnika. 

Fot. Pixabay

Do każdej osoby prowadzącej działalność rolniczą, specjalny urzędnik zapuka do drzwi, pytając o zarobki, emeryturę, inne źródła dochodów czy stan majątkowy. Trzeba będzie podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, pastwisk, łąk, krzewów, a także upraw stałych i zasiewów. Będzie brana pod uwagę też liczba zwierząt gospodarskich, zużycie nawozów i powierzchnia budynków. Dodatkowo trzeba będzie poinformować ile osób pracuje w gospodarstwie.

Dane mają być wykorzystane do analiz statystycznych i do aktualizacji operatów statycznych, tworzonych przez prezesa GUS. Dane osobowe jednak nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

Wszystko ma potrwać do końca listopada. Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c