Od dziś hotele wznawiają działalność! Na jakich zasadach można z nich skorzystać?

Dobra informacja dla wszystkich spragnionych podróżowania. Już od dziś hotele wznawiają swoją działalność. Obowiązują jednak pewne zasady, których należy przestrzegać. 

Fot. Pixabay

Już od dziś Polscy będą mogli skorzystać z ofert branży hotelarskiej. Po kilku tygodniach zamknięcia, hotele znów się otworzą i będą dostępne dla turystów. Na ten krok czekało wiele osób spragnionych podróży. Szczególnie, że miejsca te były zamknięte m.in. na majówkę. Nie należy jednak zapominać o zasadach bezpieczeństwa.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ukazało się w czwartek w Dzienniku Ustaw. Można w nim przeczytać, że od 8 maja do 5 czerwca przywrócona zostanie działalność hoteli, ale z limitem 50 procent zajętych pokoi.

Dodatkowo, do 14 maja posiłki dla gości wynajmujących pokoje mogą być dostarczane jedynie do pokoju i to tylko tym, którzy wykupili pobyt w obiekcie miniumum jedną dobę. Dobra informacja jest jednak taka, że już od połowy maja otwarte mają być ogródki w restauracjach. Wtedy posiłki będzie można spożywać w dużo lepszych warunkach niż hotelowy pokój.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c