Od dziś można ponownie składać wnioski o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Od 15 października można ponownie składać wnioski do ZUS o wsparcie w ramach tarczy 5.0. Jak informuje ZUS, będą trzy formy wsparcia i dotyczą one przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. 

Fot. Pixabay

Nowe przepisy dotyczą wsparcia z opłacania składek, a także postojowego. Przedsiębiorcy z branży turytysnczej, hotelarskiej, organizacji i obsługi targów, konferencji i wystaw będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Warunkiem jest jednak prowadzenie działalności przed 30 czerwca bieżącego roku, a wnioski będzie można składać do końca listopada 2020.

Dodatkowo przedsiębiorcy będą mogli liczyć na świadczenia postojowe. Agenci turystyczni, którzy będą ubiegać się o świadczenie w wysokości 2080 złotych będą musieli potwierdzić rozpoczęcie i prowadzenie działalności przed 1 kwietnia 2020 roku. Oczywiście muszą też udowodnić przestój w prowadzeniu swojego biznesu z powodu koronawirusa.  Z postojowego mogą również skorzystać przewodnicy turystyczni, których praca ma charakter sezonowy, a ich praca w 2019 roku nie potrwała dłużej niż 9 miesięcy.

ZUS przygotował też dodatkowe świadczenia postojowe, które dotyczą osób prowadzących działalność, którzy już wcześniej otrzymywali postojowe. Do tej grupy należą przedsiębiorcy sektorów: turystycznego, organizacji i obsługi targów czy hotelarskiego. Warunkiem musi być przychód w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku niższy o co najmniej 75%. Świadczenie będzie wypłacane maksymalnie przez czas 3 miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c