Od dziś nauka zdalna. Jakie są wyjątki?

Ze względu na wprowadzone obostrzenia, związane z trzecią falą pandemii, od dziś wszyscy uczniowie przeszli na naukę zdalną. Wyjątkiem są szkoły specjalne. Otwarte będą także przedszkola. 

Fot. Shutterstock

Od poniedziałku w całej Polsce również klasy I-III będą odbywać naukę online. Wszystko ze względu na dynamicznie rozwijającą się trzecią falę koronawirusa. Liczba przypadków  zakażeń wynosi w ostatnim czasie nawet kilkadziesiąt tysięcy dziennie. Jak tłumaczy rząd i eksperci, spowodowane to jest przede wszystkim brytyjską odmianą wirusa.

Nauczanie zdalne dotyczy wszystkich dzieci. Wyjątkiem są placówki  specjalne. W szkołach podstawowych specjalnych i ponadpodstawowych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej zajęcia mogą być prowadzone  stacjonarnie. Jednak w każdym przypadku decyzję na ten temat podejmuje dyrektor placówki.

Czynne pozostają również przedszkola. Obostrzenia potrwają od dziś do 9 kwietnia 2021 roku. Ewentualne kolejne podejmowane decyzje będą zależeć od ilości zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju. Eksperci przewidują, że spadek zakażeń zaobserwujemy na przełomie maja i czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c