Od dziś nie trzeba umawiać się telefonicznie po odbiór dowodu osobistego

Urząd Dzielnicy Ursynów poinformował o możliwości zgłoszenia się do placówki w celu odbioru dowodu osobistego. Do tej pory trzeba było się wcześniej umawiać. Od dziś nie jest to konieczne. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37797209

Kiedy zaczęła się pandemia koronawirusa zdecydowano, że urząd zostanie zamknięty stacjonarnie dla interesantów. Można było komunikować się telefonicznie i internetowo. Później została wprowadzona możliwość umówienia się na wizytę stacjonarną.

Od 24 września nie trzeba się rejestrować internetowo ani telefonicznie w celu odbioru dowodu osobistego. Zmianę wprowadziła delegatura Biura Administracji i Spraw Obywatelskich, na wniosek urzędu na Ursynowie. Można też składać pisma i wnioski w biurze podawczym, a także zgłaszać zgony.  Niestety, aby załatwić inne sprawy, wciąż należy się umawiać.

Miasto nie zgodziło się jednak na wydłużenie pracy urzędu do 18:00, a także dostępności w sobotę. Największy problem pojawiał się podczas rejestracji pojazdów. Okazuje się, że jedynym wyjściem jest zatrudnienie kolejnego pracownika do obsługi obywateli dzielnicy. Ale na to wciąż ratusz czeka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c