Od dziś otwarte galerie handlowe! O czym należy pamiętać?

Od dziś ponownie zostały otwarte sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych. Wszystko funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. O czym warto pamiętać podczas zakupów, aby odbyło się to jak najbezpieczniej?

Fot. Pixabay

7 listopada w związku z rosnącą liczbą zakażeń, rząd zdecydował zamknąć sklepy. Ponowne otwarcie nastąpiło dziś i już od rana galerie handlowe przyciągnęły ogromną liczbę konsumentów. Wszystko działa w określonym reżimie sanitarnym. Jak bezpiecznie zrobić zakupy? Ekspertka w dziedzinie chorób przenośnych drogą kropelkową w rozmowie z „New York Times” podała kluczowe informacje, które mogą pomoc w robieniu zakupów podczas pandemii COVID-19.

Najważniejszym punktem jest noszenie maseczek, które w Polsce jest obowiązkowe. Warto pamiętać, aby odpowiednio ją założyć, zasłaniając zarówno usta, jak i nos. Ekspertka zachęca do zabrania ze sobą maseczki na zmianę, jeśli planujemy dłuższe zakupy. Dodaje, że zakupy trwające około 30 minut są całkowicie bezpieczne i nie należy martwić się o ryzyko zakażenia, oczywiście jeśli zachowamy wszystkie zasady higieny. Przed wejściem i po wyjściu z każdego sklepu dobrze jest zdezynfekować ręce. Warto też pamiętać, aby nie dotykać twarzy. Kiedy np. bierzmy wózek czy kosz, dobrze jest przetrzeć go płynem lub chusteczkami na bazie alkoholu.

Dobrym pomysłem jest również przygotowanie listy zakupów przed wyjściem. To ograniczy czas spędzony w zatłoczonych sklepach. Unikniemy też dzięki temu niepotrzebnych kontaktów z ludźmi i produktami. Zdaniem ekspertki, lepiej kupić coś, a później to ewentualnie zwrócić, zamiast korzystania z sklepowych przymierzalni. Tak samo warto wybrać schody, zamiast wind.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c