Od dziś w Warszawie drożej. Jakie opłaty wzrosną?

Od dzis drożej zapłacimy za postój w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w stolicy. Wyższa kara jest także za nieopłacenie postoju. Właśnie w życie weszły nowe przepisy. 

Fot. Pixabay

W życie od 16 sierpnia weszły nowe przepisy dotyczące opłat za postój w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie. Uchwała została jeszcze przyjęta przed wakacjami, a więc wyższe ceny nie powinny nikogo zaskakiwać.

I tak, za pierwszą godzinę będziemy teraz 4,50 zł. Natomiast druga i trzecia godzina będzie o 20% droższa, a trzecia, czwarta i kolejna z powrotem w cenie pierwszej. Co istotne, wzrastają też kary za nieopłacenie postoju.  Opłata jest sprawdzana poprzez bazy danych w ramach e-kontroli.

Radni zdecydowali również o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Na Mokotowie rozszerzenie obejmie dolny Mokotów przy ulicy Gagarina, a także górny Mokotów do ulicy Różanej. Na Pradze-Północ rozszerzenie obejmie głównie obszar w okolicy plac Hallera w kwartale ulic Jagiellońska, Ratuszowa, 11 Listopada oraz Starzyńskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.