Od dziś zamknięte przedszkola i żłobki. Jest kilka wyjątków!

Od dziś w całej Polsce zamknięte zostały przedszkola i żłobki. Wszystko ze względu na trzecią falę koronawirusa, która nie ustępuje. Jest jednak kilka wyjątków. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Fot. Shutterstock

Od dziś co najmniej do 9 kwietnia przedszkola i żłobki będą zamknięte. Decyzję taką podjął rząd ze względu na ogromną liczbę dobowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak podkreślał minister zdrowia, w placówkach oświaty rzadko występują ogniska COVID-19, należy natomiast ograniczyć liczbę osób przemieszczających się.

„Związana z tym mobilność i kwestia zgaszenia i wciskania tego hamulca awaryjnego przekonują nas do tego, żeby przedszkola i żłobki zostały zamknięte.”

-tłumaczył szef resortu zdrowia.

Jest jednak kilka wyjątków. Do przedszkoli i żłobków będą mogły uczęszczać dzieci medyków i osób pracujących w służbach porządkowych. Dodatkowo, placówki wychowania przedszkolnego będą zobowiązane prowadzić zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Do 11 kwietnia nieczynne będą także szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Jak zapewnił premier, pozostałym rodzicom, którzy zostaną w domach ze swoimi dziećmi, będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c