Od dziś zmiany dotyczące testów antygenowych! Będzie łatwiej

Adam Niedzielski przekazał, że od 1 grudnia testy antygenowe będzie można przeprowadzać również w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ma to ułatwić możliwość badań większej liczbie osób podejrzewających zakażenie.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Podczas wczorajszej konferencji ministra zdrowia przekazał on, że w najbliższym czasie każdy obywatel będzie miał prawo wykonać test antygenowy w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jak się okazało, już od dziś jest to możliwe. Adam Niedzielski przekazał, że prezes NFZ wydał już zarządzenie, które daje możliwość prowadzenia testów w POZ, wskazując ich wycenę.

Każda przychodnia otrzyma formularze, za pośrednictwem których będzie składać zapotrzebowania na testy. Zaznaczył, że do tej pory zakontraktowane zostały dwa miliony badań antygenowych, z których część pojawiła się już w szpitalach, a część w stacjach pogotowia. Teraz swoją część będą posiadać również przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Mimo to, lekarze nadal będą mogli zlecać testy PCR, które będzie można wykonywać w specjalnych punktach drive thru. Test antygenowy pacjent wykona na miejscu w placówce. Dodatkowo, pojawią się kolejne nowości. Od środy wyniki testów mają zostać publikowane również w codziennych statystykach dotyczących zakażeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c