Od dzisiaj wchodzi nowy limit wiernych w kościołach

Decyzją rządu, od niedzieli 17 maja w kościołach będzie mogło być więcej wiernych. Decyzja jest związana z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Papież Polak w poniedziałek skończyłby 100 lat.

Fot. Warszawa w Pigułce

III etap odmrażania gospodarki objął m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, gastronomię i szkoły.

Zmienia się także limit wiernych, którzy będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach. Wcześniej obowiązujący limit w kościołach to jedna osoba na 15 m2, ale rząd zmienił tę decyzję.

Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo. Myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych – tłumaczył decyzję premier Mateusz Morawiecki.

Najwięcej wiernych w Warszawie będzie mogła pomieścić Świątynia Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie. Według nowego zarządzenia, w świątyni będzie mogło przebywać około 360 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c