Od jutra będziemy pracować wyłącznie na siebie, a nie na państwo

Od jutra będziemy pracować wyłącznie na siebie. Corocznie, przez Centrum im. Adama Smitha wyznaczana jest data od której zaczynamy płacić na siebie, a nie na państwo. Co to oznacza w praktyce?

Pieniądze

Fot. Warszawa w Pigułce

To, co do tej pory zarabialiśmy oddawaliśmy do budżetu na wszelkie zobowiązania podatkowe. 11 czerwca zobowiązania podatkowe zrównają się z łącznym dochodem obywateli. Przestajemy więc pracować na ZUS, podatki takie, jak akcyza czy VAT. W tam tym roku dzień przypadał na 14 czerwca, w tym jest to 11 czerwca:

„Inaczej niż większość pobieżnych obserwacji, które często ograniczają się do analizy podatków dochodowych, wielkość ta zawiera w sobie również inne, często niewidoczne dla zwykłego obywatela, podatki takie jak akcyza czy VAT oraz tzw. składki, jak składka ZUS, zdrowotna czy pozostałe. Ujmuje również dług publiczny, który jest też podatkiem, tyle że odłożonym w czasie, ale już obecnie ponoszonych przez obywateli” – wyjaśniał Krzysztof Dzierżawski z Centrum im. Adama Smitha w wypowiedzi dla portalu bankier.pl

Co to oznacza w praktyce? Wskaźnik ten jest wskaźnikiem bogactwa całego narodu. Dla zwykłego Kowalskiego nic to nie oznacza poza wiedzą, ile musi pracować, aby spłacić wszelkie zobowiązania wobec Państwa. co ciekawe, dzień ten obchodzony jest co roku, a Polska znajduje się w czołówce państw, które spłacają swoje zobowiązania najszybciej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.