Od jutra nowy obowiązek. Zapomnisz? 5000 zł kary!

Od 1 lipca właściciele domów będą mieli nowy obowiązek. W ciągu 12 miesięcy muszą złożyć deklaracje o źródle ciepła i spalaniu paliw. Jeśli ktoś nie poinformuje urzędu, grozi mu mandat do 500 złotych, a nawet grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zmiany wynikają z ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 554 Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 lutego 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków).

Właściciele domów oraz zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych będą mieli 12 miesięcy na przekazanie wymaganych informacji. Obowiązek nie dotyczy mieszkańców bloków, ponieważ w ich imieniu deklaracje złożą przedstawiciele zarządu spółdzielni czy wspólnoty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c