Od jutra poważne zmiany w teleporadach! Ci pacjenci z nich nie skorzystają

Od 15 marca obowiązywały będą nowe zasady teleporady, a co za tym idzie również konsultacji lekarskich. O zmianach poinformował minister zdrowia.

Fot. Pixabay

„Teleporada nie będzie już standardem dla dzieci do 6. roku życia, pacjentów z chorobami przewlekłymi w przypadku pogorszenia lub zmiany objawów, podejrzenia choroby nowotworowej i tych, którzy po prostu chcą być zbadani osobiście” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dowiedziało się Warszawa Nasze Miasto w przypadku powyższych pacjentów teleporady będą wykluczone. Jest jednak kilka wyjątków. Zasada nie będzie dotyczyć osób przyjmowanych w danej placówce po raz pierwszy oraz porad kontrolnych w trakcie leczenia. Wizyta nie będzie również konieczna w przypadku wystawienia recepty niezbędnej do kontynuacji leczenia, lecz w tym przypadku każdorazowo decyzję podejmuje lekarz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c