Od jutra zamknięte niektóre sklepy w galeriach handlowych. Jakie usługi będą wciąż działać?

W środę podczas konferencji premiera i ministra zdrowia przekazano, że od 7 listopada zamknięte będą między innymi niektóre sklepy w galeriach handlowych. Jednak są w nich punkty, które wciąż powinny dalej działać. Które?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wciąż trwają konsultacje w sprawie ostatecznej wersji dokumentu rozporządzenia. Ale jak się okazuje, usług i sklepów, które wciąż będą od jutra działąć jest znacznie więcej niż podczas lockdownu, który miał miejsce wiosną. Wyjątki dotyczą dzialalności obiektów handlowych, które mają powierzchnię ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych.

I tak według projektu rozporządzenia otwarte będą punkty, w któych będzie można kupić żywność, produkty kosmetyczne, środki czystości, leki, gazety i książki, meble i artykuły budowlane, artykuły dla zwierząt, paliwo, usługi telekomunikacyjne i części i akcesoria do pojazdów. Jest to duża zmiana, ponieważ wiosną zamknięte były również sklepy budowlane czy księgarnie. Teraz nieczynne będą zatem głównie sklepy odzieżowe i sportowe.

W porównaniu do wiosennego lockdownu, wciąż można będzie wybrać się do fryzjera czy kosmetyczki. Większość placówek świadczących usługi będzie otwarta. Skorzystamy więc również z punktów optycznych, medycznych, bankowych, pocztowych, ubezpieczeniowych, krawieckich czy gastronomicznych, w których sprzedaż będzie odbywać się wyłącznie na wynos.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c