Od jutra zamykają ważny most! Utrudnienia potrwają kilka miesięcy

Już jutro, w czwartek 26 stycznia zamknięty zostanie ważny most pod Warszawą. Utrudnienia potrwają aż do sierpnia.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie informuje, że od 26.01.23r. (czwartek) zostanie zamknięty most w ciągu DW 805, nad Kanałem Warszawickim w m. Warszawice (GMINA Sobienie-Jeziory, Powiat Otwocki). Objazd zostanie poprowadzony DW 801 i drogami lokalnymi.

Utrudnienia związane są z budową nowego mostu i potrwają do sierpnia.

Jak zaznacza Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie jest to remont. Stary obiekt zostanie rozebrany, a na jego miejsce postawiony zostanie nowy, większy, o zwiększonej nośności oraz z wydzielonym ciągiem pieszo-rowerowym. „Zostanie też przebudowane 200 m drogi, zjazdy na prywatne posesje, chodnik i rowy. Dodatkowo zadanie przewiduje umocnienie i uregulowanie koryta kanału, żeby woda nie korodowała przyczółków mostu. W budowie zostanie zastosowana metoda budowy żelbetowymi prefabrykatami, co skróciło przewidywany czas realizacji. Pamiętajmy również, że proces odbioru nowego obiektu, próby obciążeniowe i uzyskanie zgody na użytkowanie od WINB, też zajmuje trochę czasu” – wyjaśnia MZDW.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.