Od jutra zdrożeją taksówki. Dłużej też się na nie będzie czekać

Od 1 października wchodzi ustawa nazwa „Lex Uber”. Wymierzona jest ona przede wszystkim w aplikacje z przewozami, które nie miały licencji. Teraz to się zmieni. 

Fot. pixabay.com

Od jutra przewóz osób będzie możliwy tylko z licencją taksówkową. Nawet jeżdżąc prywatnymi samochodami. Jak informuje „Rzeczpospolita”, dotyczy to przewozów z aplikacji, ale również taksówek złapanych na ulicy.

Co ważne, cennik usług wzrośnie i dotyczy to zarówno zwykłych taksówek, jak i liderów przewoźników jak Uber, iTaxi czy Bolt.  Jak tłumaczył Wprost Andrzej Padziński, dyrektor ds. floty w iTaxi, do tej pory kierowca świadczący usługi przewozi osób nie ponosił kosztów wyższego OC, przygotowania do licencji, lampy taxi  i innych oznaczeń. Od teraz te wymogi będą konieczne. Dlatego ceny za taksówki wzrosną.

„Oznacza to, że wycena kursów, zapewniająca ich opłacalność, powinna oscylować na poziomie minimum 2-2,20 zł za każdy przejechany kilometr, by m.in. pokryć te dodatkowe koszty, a nie dokładać z własnej kieszeni.”

– tłumaczy Andrzej Padziński w rozmowie z tygodnikiem.

To wszystko ma wpłynąć na profesjonalizm świadczonych usług. Ograniczy to zasiadanie za kierownicą taksówek osób, które chcą jedynie dorobić, ale nie mają w tym żadnego doświadczenia. Dzięki zmianom klienci firm przewozowych mają czuć się bezpieczniej i mniej stresować się podczas przejazdów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c