Od tych murali zaczęła się historia Warszawy w Pigułce. Dziś ktoś je zniszczył!

Pisząc od 5 lat o Warszawie widzieliśmy już naprawdę wiele, ale czasem  po prostu pęka nam serce. Przed chwilą zadzwonił do nas zaprzyjaźniony Portal Warszawski i poinformował o zniszczeniu murali, od których zaczęła się historia naszego portalu (to o muralu foton w listopadzie 2014 roku napisaliśmy pierwszy wpis), murale, które zachwycały nas od dziecka i które zainspirowały nas do pisania o starej Warszawie (rozpoczynaliśmy jako portal historyczny) dziś w nocy zniknęły na zawsze, zanim zostały wpisane do rejestru zabytków. 

Fot. Porozumienie dla Pragi

„No to pożegnaliśmy murale, które prawie 50 lat przetrwały w krajobrazie Pragi…

Była szansa na ich ocalenie. W marcu, po nagłośnieniu przez nas konieczności ratowania niszczejących murali Wojewódzki Konserwator Zabytków, Jakub A. Lewicki zadeklarował chęć ich wpisu do rejestru zabytków.

W maju złożyliśmy jako stowarzyszenie stosowny wniosek o wpis.

Jak widać, właściciel ściany był szybszy… Warto pamiętać, że część udziałów w budynku posiada M. st. Warszawa. Ciekawe czy o planach zamalowania wiedzieli przedstawiciele Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ?” – pisze Porozumienie dla Pragi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c