Odbyły się rozmowy „ostatniej szansy” PAŻP z kontrolerami. Jak się zakończyły?

W poniedziałek odbyła się rozmowa „ostatniej szansy” pomiędzy Agencją Żeglugi Powietrznej a kontrolerami lotów. Po spotkaniu rzeczniczka PAŻP zdementowała, by agencja miała się wycofać z kwietniowych ustaleń. Na czym stanęły rozmowy?

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Wczoraj informowaliśmy, że Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego przekazał, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wycofuje się z kwietniowych ustaleń. O 13:00 w poniedziałek miały odbyć się „ostatniej szansy” rozmowy w tej sprawie. Czy doszło do porozumienia?

Tuż po spotkaniu rzeczniczka PAŻP Rusłana Krzemińska zdementowała słowa kontrolerów, jakoby agencja miała się z czegokolwiek wycofywać. Zapewniła, że porozumienie nie zostało zerwane i wszystko jest pod kontrolą. Dodała również że PAŻP nie uznało spotkania jako „ostatniej szansy”.

„To było spotkanie, które tak naprawdę było jednym z cyklu spotkań, mających na celu takie doprecyzowanie paru wątków, które tego wymagały. Dla nas to było kolejne spotkanie z cyklu i ono poszło dobrze.”

-wyjaśniła RDC rzeczniczka agencji.

Przypomnijmy, konflikt pomiędzy kontrolerami a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej trwa już od wielu miesięcy. Kontrolerzy oczekują lepszych warunków pracy. Jeśli porozumienie nie dojdzie do skutku, możliwe są m.in. odwołanie lub ogromne opóźnienia lotów. To może pokrzyżować wielu osobom wakacyjne plany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.