Odcięli 600 tonowe przęsło Łazienkowskiego. Przygotowania do opuszczania [ZDJĘCIA]

6

Fot. Twitter Nowy Łazienkowski

Wykonawca na początku tego tygodnia za priorytet uznał punkt „wbijanie rur stalowych w przęśle nurtowym pod podporę pośrednią”, co oznacza, że po odcięciu wspomnianych odcinków, będą one opierać się tylko na stalowych rurach. To bardzo delikatna operacja i musi być przeprowadzona niemalże chirurgicznie. Potem Bilfinger Infrastructure opuści fragmenty za pomocą siłowników.

Odcięcie pierwszego fragmentu wraz z docinaniem elementów odbyło się już w piątek. Od tego czasu jest on opuszczany, ale bardzo powoli. Wykonawca ocenia, że element zostanie opuszczony dopiero pod koniec tego tygodnia. W poniedziałek będzie opuszczany drugi element, od praskiej strony Wisły. W dalszych planach, kawałek po kawałku, Inżynierowie będą opuszczać i zespalać ze sobą kolejne części mostu. Od czerwca zacznie się układanie pierwszych fragmentów nowego mostu.

Fot. Twitter Nowy Łazienkowski

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.