Odpowie za jazdę po spożyciu, rozbój, groźby karalne, wymuszenia, naruszenia miru, naruszenia nietykalności i znieważania

60-letni Ryszard S. nie miał szans na ucieczkę rowerem przed policyjnym pościgiem. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Jazda w stanie nietrzeźwości, nie była jednak jedynym przewinieniem 60-latka. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że podejrzany mógł dopuścić się również innych przestępstw, w tym wymuszeń rozbójniczych, gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz naruszeń nietykalności i znieważeń.

Fot. KSP

Fot. KSP

Oficer dyżurny skierował policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego na teren gminy Mińsk Mazowiecki, gdzie w rejonie jednego z barów awanturowal się nietrzeźwy mężczyzna.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli jak mężczyzna, którego miało dotyczyć zgłoszenie, wsiada na rower i próbuje odjechać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Rowerzysta nie miał szans na ucieczkę. Po chwili został obezwładniony i zabrany do radiowozu. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rowerzysta był już znany policjantom z innych interwencji. Był to 60-letni Ryszard S. mieszkaniec mińskiej gminy. Podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie, naruszając nietykalność i znieważając mundurowych. Ostatecznie Ryszarda S. osadzono w policyjnej celi.

Nie były to jednak jedyne czyny zabronione, które mógł mieć na swoim „koncie” 60-latek. Policjanci z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy wskazujący, że Ryszard S. mógł brać udział w innych przestępstwach. Podejrzany usłyszał między innymi zarzuty naruszenia miru domowego i wymuszenia rozbójniczego, popełnionych wobec jednej z sąsiadek, od której miał on wymuszać różne kwoty pieniędzy, a także gróźb karalnych kierowanych do właścicieli lokalu gastronomicznego w mińskiej gminie.

Podejrzanemu przedstawiono łącznie 10 zarzutów karnych. Na wniosek Policji i Prokuratury, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Ryszarda S. tymczasowego aresztu na okres 3-ech miesięcy.

Za samo tylko wymuszenie rozbójnicze, o które został podejrzany Ryszard S., grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c