Odpowiedzi mogą zaskakiwać. Czy Polacy chcą wprowadzenia całkowitego lockdownu?

Polacy zostali przepytani z okazji wprowadzenia przez rząd kolejnych restrykcji. Odpowiedzi mogą niektórych zszokować, choć jak wynika z badań, takie jest stanowisko sporej części ankietowanych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził dla Polsatowskich Wydarzeń sondaż w którym zapytał Polaków czy są za wprowadzeniem całkowitego lockdownu.

Sondaż został przeprowadzony w czwartek dla Wydarzeń stacji Polsat. W sondażu IBRIS Polacy zostali zapytani, czy są za wprowadzeniem całkowitego lockdownu. Okazuje się, że niemal połowa opowiedziała się za takim rozwiązaniem.

Dokładnie 40,8 proc. z ponad tysiąca ankietowanych opowiada się za wprowadzeniem całkowitego lockdownu, w tym za zakazem przemieszczania się w czasie Świąt Wielkanocnych. Wedle sondażu 16,4 proc. powiedziało zdecydowane tak, a 24,4 proc. raczej tak.

Przeciw wciąż była większość a dokładnie 54,7, w tym 26,7 zdecydowanie mówi nie, a 28 proc. raczej nie.

Zdania nie ma 4,43 proc. ankietowanych. Te wyniki mogą niektórych szokować. Według sondażu zgoda na całkowity lockdown rośnie wraz z wiekiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c