Odwołana jest część lotów z Warszawskiego lotniska

Z warszawskiego lotniska odwołano rejsy do m.in. Monachium, Stuttgartu i Frankfurtu. Powodem są strajki w Niemczech i protesty w Izraelu

Fot. Pixabay

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Niemczech rozpoczął się strajk ostrzegawczy zorganizowany przez związki zawodowe kolei EVG i Verdi. W związku z tym niemiecki transport publiczny został w znacznej mierze sparaliżowany – zatrzymał się ruch pociągów i autobusów,  utrudnienia dotknęły też transport drogami wodnymi, autostradami i lotniczy.

Kilka godzin przed rozpoczęciem strajku Lufthansa odwołała część lotów z Warszawy do Niemiec. Biuro prasowe lotniska im. Chopina podało, że  część rejsów z i do Niemiec została odwołana w zeszłym tygodniu. Dotyczy to lotów do Stuttgartu, Monachium, Frankfurtu zarówno LOT-u, jak i Lufthansy. Do północy na pewno nie będą działać lotniska w Niemczech.

Osoby, które zamierzają podróżować do Izraela, również muszą przygotować się na utrudnienia. Jak donosi portal rmf24.pl, w tym kraju od wielu tygodni trwają protesty dotyczące reform sądownictwa. W poniedziałek wstrzymano odloty z lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie. LOT ma w siatce połączeń 3 rejsy z Tel Awiwu. Jeden zakończył się rano. Lądowanie drugiego samolotu z Izraela spodziewane jest na godzinę 15, a rejs wieczorny został odwołany. Wszystkie samoloty lecące do Izraela, figurują na lotnisku z Ben Guriona ze statusem „Oczekiwany”.

Przedstawiciele warszawskiego lotniska zalecają, by uważnie śledzić informacje przekazywane przez przewoźników.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]