Oględziny konserwatora w Prudentialu. Co dalej z przebudową? [ZDJĘCIA]

Robotnicy wrócili na plac budowy Prudentialu i wygląda na to, że prace nad renowacją obiektu znów ruszyły pełną parą. W środę na miejscu pojawił się Michał Krasucki, Zastępca Stołecznego Konserwatora Zabytków. Jakie są najnowsze ustalenia?

12321479_10153706683276698_8361952020211856868_n

Fot. Michał Krasucki / Facebook

Michał Krasucki nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Podkreśla jednak, że obiecał wzmocnić nadzór nad przebiegiem budowy i zamierza dotrzymać danego słowa. Wiadomo już, że wszystkie elementy socrealistyczne dodane do wieżowca zostały usunięte. Przedmiotem ustaleń jest teraz odtwarzanie przedwojennych detali.

Wiadomo też, że Prudential będzie najprawdopodobniej obiektem biurowo-apartamentowym. W programie „Jest sprawa” w radiu RDC, Piotr Brabander, stołeczny konserwator zabytków i Andrzej Zych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiadali na pytania dziennikarzy odnośnie nowego budynku Prudential. Inwestor, którym jest obecnie rodzina Likusów złożył pismo w którym chciał stworzenia części mieszkalnej w budynku dawnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeżeli chcecie obejrzeć więcej zdjęć Prudentiala i tego, jak wygląda obecnie zerknijcie na zdjęcia Szarego Burka, który był tam z aparatem na początku tego roku.

Fot. Michał Krasucki / Facebook

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]