Ognisko COVID-19 w klubie piłkarskim! Zakażonych jest 12 osób, w tym trener!

Ognisko koronawirusa potwierdzono w drużynie Wisła Płock. Zakażeni są piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego, w tym trener Radosław Sobolewski. Nie wiadomo czy odbędzie się najbliższy mecz, zaplanowany na 3 listopada. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

3 listopada miał mieć miejsce mecz Wisły Płock z Pogonią Szczecin w ramach 1/6 finału Pucharu Polski. Nie wiadomo jednak czy dojdzie on do skutku. Powodem jest 12 pozytywnych wyników testów w drużynie z Płocka.

Pierwsze objawy zakażenia pojawiły się jeszcze w ubiegłym tygodniu. Wtedy pozytywny wynik testu otrzymała jedna osoba z piłkarzy rezerwowych. Po sobotnim meczu kolejny zawodnik miał objawy koronawirusa.

Sanepid zdecydował o izolacji, a wszyscy piłkarze i szkoleniowcy zostali również sprawdzeni. Okazało się, że pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało siedmiu piłkarzy, jeden zawodnik rezerwowy i trzech członków sztabu. Wsród nich chory jest też trener klubu, Radosław Sobolewski. Wszyscy zostali skierowani na kwarantannę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c