Ognisko COVID-19 w ośrodku dla bezdomnych! Trafili do Szpitala Narodowego!

W piątek do Szpitala Narodowego zostało przyjętych 13 osób z ośrodka dla bezdomnych „Betlejem” przy ulicy Gniewkowskiej w Warszawie. Wszyscy mieli objawy typowe dla zakażenia koronawirusem. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje radio RDC w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym pojawiło się 13 dodatkowych osób z objawami zakażenia COVID-19. Byli to mieszkańcy ośrodka dla bezdomnych „Betlejem”, który mieści się w Warszawie. Na miejscu zostali poddani badaniom.

Pacjenci zostali skierowani do specjalnie wydzielonej części oddziału i skierowani na odpowiednie badania, w tym obrazowe badanie płuc. Aż osiem z nich musiało otrzymać tlen. Podano im pierwsze leki, których używa się przy lekkim i średnim przebiegu choroby.

Wczoraj również ratusz miasta przekazał, że dwa miejskie autobusy tlenowe przewiozły pierwszych pacjentów do szpitala na Stadionie Narodowym. Pojazdy były wyposażone w specjalne stanowiska z tlenem, a do transportu wyznaczono 20 pracowników MZA. Po całej akcji autobusy zostały dokładnie zdezynfekowane. W tej chwili w Szpitalu Narodowym leczonych jest około 50 pacjentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c