Ognisko Odry pod Warszawą. Zachorowała nauczycielka!

Potwierdzono przypadek zachorowania na odrę w Legionowie. Zachorowała jedna z nauczycielek nauczania początkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła I. Rodzice i Sanepid zostali poinformowani.

Dyrekcja szkoły wraz z Sanepidem wdrażają stosowne procedury. O chorobie nauczycielki poinformowani zostali rodzice uczonych przez kobietę dzieci oraz uczniowie, których uczyła indywidualnie. Podczas szkolnych zebrań rodzice uczniów informowani są o przypadku zachorowania i gdzie szukać dodatkowych informacji o chorobie.

Objawy odry są charakterystyczne. Czerwona wysypka, kaszel, gorączka, czerwone oczy czy wrażliwość na światło to tylko niektóre z nich.

Jak informuje portal medonet, do zakażenia wirusem odry dochodzi drogą kropelkową, czyli na skutek bezpośredniego kontaktu z nosicielem wirusa. Rzadko można zaobserwować przypadki chorych, którzy zarazili się odrą przez kontakt z przedmiotami, których używała osoba zakażona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.