Ogólnopolski protest nauczycieli! Akcję popiera ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Nauczyciele domagają się podwyżek.

Popieramy działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie„- mówił szef ZNP Sławomir Broniarz

ZNP rozpoczyna Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty. Żądamy wzrostu wynagrodzeń na poziomie 1000 zł od stycznia 2019 roku. Jednocześnie zachęcamy nauczycieli do troski o swoje zdrowie. Z uwagi na dobro protestujących nauczycieli nie ujawniamy szczegółów protestu. Prosimy rodziców o wyrozumiałość. Jest to także protest o lepszą szkołę” – pisze ZNP.

 

ZNP sprzeciwia się reformie edukacji i domaga się wzrostu płac na poziomie 1000 zł. Na billboardach informował o tym, że pensja nauczyciela stażysty wynosi 1751 zł.

Akcja protestacyjna trwa już od 2016 roku. Odbyło się 8 pikiet, inicjatywa obywatelska „Pensje nauczycieli z budżetu i akcja społeczna w obronie szkół. Złożono też wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej oraz wniosek o przeprowadzenie referendum, który zyskał w 2017 roku 910 tys. podpisów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c