Ograniczenia w handlu. Czy sklepy będą otwarte w niedzielę przed Wielkanocą?

Przed Bożym Narodzeniem, ze względu na pandemie koronawirusa, rząd zdecydował, aby sklepy były czynne w dodatkową niedzielę. Czy przed Wielkanocą będzie podobnie? Niestety, póki co nie ma takich planów.

Fot. Shutterstock

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu mamy siedem niedziel handlowych w roku. Jednak w 2020, przed świętami Bożego Narodzenia rząd zdecydował, aby dodatkowo otworzyć sklepy w jeszcze jedną niedzielę. Chodziło przede wszystkim o uniknięcie tłumów w supermarketach, co było niezwykle ważne podczas pandemii COVID-19. Sklepy były zatem czynne w grudniu 13 i 20, a także 6 dnia miesiąca.

Czy w tym roku będzie podobnie przed świętami wielkanocnymi? Nic na to nie wskazuje. Jedyna przed świętami niedziela handlowa wypada 28 marca. Jak tłumaczą przedstawiciele rządu, aby wprowadzić takie zmiany niezbędna jest zmiana ustawy, co oznacza ponowne przejście przez całą ścieżkę legislacyjną. Jeszcze w grudniu premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że w tym roku nie będą podejmowane takie kroki.

Dlatego dobrze byłoby, abyśmy nie zostawiali wizyt w sklepach na ostatnią chwilę, co często ma miejsce. Zróbmy niezbędne zakupy wcześniej, aby uniknąć tłumów w sklepach. Poza tym, niewykluczone, że Wielkanoc znów spędzimy w wąskim gronie najbliższych, z dodatkowymi obostrzeniami. Wszystko przez trzecią falę pandemii, która uderzyła w Polskę. Z dnia na dzień przypadków zakażeń koronawirusem jest coraz więcej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c