Ograniczenie w przemieszczaniu się? Zbierze się sztab kryzysowy

Poseł PiS i wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował na antenie Radia Gdańsk, że zakaz przemieszczania się będzie tematem analizy na czwartkowym sztabie kryzysowym.

Fot. Warszawa w Pigułce

Poseł powiedział, że obecnie nie ma planów wprowadzania zakazu przemieszczania się, ale sytuacja jest dynamiczna.

Sytuacja epidemiczna jest dynamiczna, na ten moment nie ma takich planów, ale (…) zbiera się rządowy sztab kryzysowy, więc tak zupełnie wykluczyć też tego nie można” – powiedział Marcin Horała.

Zaostrzone zasady wprowadzone zostały na terenie całego kraju. Zamknięte są duże markety budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zmieniono też limity osób w placówkach handlowych i kościołach. Teraz na 20 mkw. może przebywać tylko jedna osoba. Poprzednimi obostrzeniami zamknięto wszystkie obiekty sportowe, część sklepów w galeriach handlowych, obiekty kultury, kina, teatry i hotele. Nadal zamknięte są również siłownie i cała branża fitness oraz gastronomia, która może sprzedawać dania na wynos.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c