Ogród Botaniczny UW ponownie dostępny dla wszystkich! Już od poniedziałku

Po przerwie związanej z ograniczeniami epidemicznymi Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego ponownie będzie otwarty dla odwiedzających. Otwarcie ogrodu nastąpi już za 2 dni, bo 11 maja. 

fot. Wikipedia

O ponownym otwarciu Ogrodu Botanicznego oficjalnie poinformowało Biuro Prasowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak zaznaczyła Karolina Zylak, z dobrodziejstwa Ogrodu, choć w ograniczonym zakresie, będzie można skorzystać przez cały tydzień. W dni robocze ogród czynny jest od 12:00 do 18:00, zaś w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00.

Ci, którzy się pospieszą, będą mieli okazję obejrzeć lilaki, azalie i zawilce w stanie rozkwitu oraz magnolie i tulipany. Dla wszystkich zainteresowanych udostępniona zostanie część parkowa, z wyłączeniem szklarni. Aby wejść do parku, należy przekroczyć bramę od strony Obserwatorium Astronomicznego.

Zwiedzanie ogrodu możliwe będzie z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, uwzględniając obowiązujące zalecenia sanitarne oraz dostosowując się do ustalonego limitu wejść 200 osób na godzinę.

Ogród Botaniczny UW znajduje się przy Alejach Ujazdowskich 4. Powstał w 1818 roku na terenie, który wcześniej należał do Łazienek Królewskich. To jeden z najstarszych parków w Polsce, który liczy ponad 5 hektarów powierzchni i obfituje w najrozmaitsze gatunki roślin, w tym pomniki przyrody, rośliny tropikalne czy też o przeznaczeniu leczniczym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c